2012.06. 12.

NBA: Sokat segíthet a Miaminak a lendület

Kezdődik az NBA nagydöntője, ahol az első mérkőzésen sokat segíthet a Miaminak, hogy kevésbé esett ki a ritmusból a Konferencia-döntőjének elnyúlása miatt, mint a napokkal többet pihenő Oklahoma City. Ez ahhoz szerintünk mindenképp elég lesz, hogy szoros meccset vívjon a floridai gárda az OKC-vel. Nézzük, miért érdemes erre tenni!

OKLAHOMA CITY THUNDER (2.) - MIAMI HEAT (2.)
2012.06.13. 03:00

Az első meccs mindig, minden párharcban kritikus, de idén nem egészen megszokott sorozatokat láttunk eddig, ahol rengeteg fordítás és dráma történt már, ráadásul amikor két olyan gárda került szembe egymással, melyek egymástól jelentősen eltérő időt pihenhettek az adott párharc előtt, a korábbi esztendők gyakorlatával szemben általában a többet regenerálódó félnek kedvezett a nyitómérkőzés. Ez alkalommal viszont mégis azt mondjuk, hogy egy fiatal és egy jó korban lévő alakulat harcában itt a végső elszámolásnál bizony többet érhet a Miami játékának folytonossága, mint a Thunder újabb hosszabb pihenője - az más kérdés, hogy ez elég lesz-e egy idegenbeli győzelemhez ma a Heatnek.

Mondani sem kell, hogy mind a Miami, mind pedig az OKC felfelé ívelő formában érte el a finálét, a Brooks-tanítványok zsinórban nyertek 4 meccset a korában 20-as győzelmi szériát futó Spurs ellen, ráadásul ebből idegenben is hozniuk kellett egy kulcsderbit, a Spoelstra-legénység pedig a rutinos Boston ellen vetet vissza a pályaelőnyt és a visszatérő Chris Bosht is egyre inkább jól tudta használni az említett párharc végére.

A lepattanózás és a kispadok teljesítménye már rögtön itt az első ütközeten sokat számíthat, a kemény sorozaton túllévő Thunder pedig a 2-3-2-es lebonyolítási rendszerben muszáj, hogy hozza a mai derbit, hiszen utána már akkora nyomás lenne Durantéken, hogy abból már nem lenne könnyű visszajönni a fiatalabb, döntőben még nem járó társaságnak. Persze semmi sem lenne veszve, de itt egyszerűen nem engedheti meg magának az OKC, hogy rögtön hátrányba kerüljön. A Miamin viszonylag kisebb lesz a nyomás és Wade-éknak amúgy is jobbat tesz, ha éppen nem ők számítanak az egyértelmű esélyesnek, úgyhogy meglátásunk szerint ilyen helyzetben jó esélyük lehet már itt a nyitómeccsen alkotni.

Mindenképp egy szoros, kiélezett derbit várunk, ahol akár meg is lephetik a vendégek Scott Brooks fiait, s a Miami lendülete, illetve elszántsága is sokat nyomhat a latba a tavalyi kudarc után.

Tipp: Miami Heat +6,5