2012.05. 31.

NBA: A söpréshez vagy az egyenlítéshez kerülünk ma közelebb?

NBA: A söpréshez vagy az egyenlítéshez kerülünk ma közelebb?

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában ma éjjel nagyon fontos derbit játszik egymással a rájátszásban még veretlen, összesében 20(!) meccses győzelmi szériában lévő Spurs és a nagy hátrányban lévő Thunder. Véleményünk szerint szoros csata várható, vendég győzelmi esélyekkel. Nézzük, miért is!

 

(2.) OKLAHOMA CITY THUNDER - SAN ANTONIO SPURS (1.)
2012.06.01. 03:00, TV: Sport1

Az éjjel folyamán valami olyasmire van kilátás, mint amit 24 órával korábban láthattunk a másik Főcsoport fináléjában, hiszen élet-halál kérdés a Thunder számára a győzelem. Mondani sem kell, hogy miért, pályahátrányból 0 - 3-ról élő ember nem adna már esélyt a második kiemeltnek a továbbjutásra, egy hazai győzelemmel viszont minden újra igazán nyílttá válna a sorozatban. Az eddig összes, azaz 10 PO-meccsét megnyerő Spurst nem csak csapatként, de mentálisan és önbizalomban is nehéz lesz legyőznie a Brooks-legénységnek, főleg, hogy már ebben a párviadalban is vesztettek el lélekölő találkozót Duranték - a nyitányon 39 pontot kaptak a záró játékrészben és 9 egységnyi fórból buktak.

A San Antonio továbbra is teljesen egészséges kerettel áll fel, s szerencsére a másik oldalról sem halhattunk már az utóbbi napokban számottevő sérülésekről, Kendrick Perkins teljes értékű harcosként küzdhet a palánkok alatt - más kérdés, hogy Scott Brooks mester úgy látja, hogy a kritikus szituációkban inkább a small ball lehet a Thunder esélye, ezért előbb Ibaka, majd az ex-bostoni nagyember ült a lényegi percekben.

A mai derbin már nagyon nem tudják meglepni egymást a csapatok, az Oklahoma City még a Hack-a-Splitter taktikával megpróbálkozott, ami ugyan nagy eredményt nem hozott, de ezzel legalább minimálisan ki tudták billenteni Westbrookék a liga lelkileg (is) legkiegyensúlyozottabb alakulatát. Ez önmagában viszont biztosan nem lesz elég, sőt legutóbb a Durant - Westbrook - Harden triótól a 88(!) pont sem volt az, úgyhogy védekezésben kéne elsősorban nagyot alkotnia a második rangsoroltnak.

Véleményünk szerint egy szoros derbi következik, ahol legalább esélye lesz az újabb győzelemre és a sorozat folytatására a Spursnek, de nem esélytelen a Thunder sem.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2-0 Spurs javára

Mérkőzés Tipp Odds
Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 102-82 San Antonio Spurs +5,5 1,77

Zsivera Gábor, kezdő5.hu

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
LebRon 2012-06-01 10:56:20
Köszönöm !
LebRon 2012-06-01 04:33:18
Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs -------- Oklahoma City Thunder ------- 1,60 / Interwetten

további tippjeink a Kosárlabda világából

A Baskonia négy hazai Euroliga-sikert követően újabb fontos mérkőzésre készül, amelyen az érkező Milano próbálja megállítani a hazai gárdát. Ez a baszkok hazájában nagyon nehéz feladat!
A Baskonia négy hazai Euroliga-sikert követően újabb fontos mérkőzésre készül, amelyen az érkező Milano próbálja megállítani a hazai gárdát. Ez a baszkok hazájában nagyon nehéz feladat!
Két nagyon jó formában lévő csapat találkozik ma Athénban, minden adott egy remek és pontgazdag mérkőzésre!
Két nagyon jó formában lévő csapat találkozik ma Athénban, minden adott egy remek és pontgazdag mérkőzésre!
Csordulásig telt csarnok, szenvedélyes belgrádi szurkolók ezrei várják a Barcelonát Belgrádban, ahol a hazaiak remek formában, hét hazai EuroLeague-sikerrel a hátuk mögött készülnek folytatni menetelésüket.
Csordulásig telt csarnok, szenvedélyes belgrádi szurkolók ezrei várják a Barcelonát Belgrádban, ahol a hazaiak remek formában, hét hazai EuroLeague-sikerrel a hátuk mögött készülnek folytatni menetelésüket.