2016.02. 08.

Tippkosár

Tippkosár

A Tippkosár rovatunk, még olvasói tippként debütált szombaton, immáron két kiadást megélt és eddig száz százalékos. Tegnapi napon szerencsére nem kellett sokat izgulni, hogy bejönnek-e a meccsek. A Zvezda magabiztos 20 ponttal diadalmaskodott, a Madrid "csak" 18-al. Soha rosszabbat. A mai napra ezeket hoztam:

Ostrava - Decin    V   1.30
(Cseh Kosár)

Nem szeretem túlelemezni a dolgokat egy meccsnél, csak a száraz tények.. Csehországban járunk, ahol 3 csapat dominál és küzd a bajnoki címért. Nymburk , Decin , Prostejov. Tavaly is ígyvolt ez, idén sincs másképp. Egyértelműen a Nymburk a bajnokság fő esélyese. Az Ostrava évek óta a negyeddöntőnél tovább nem tud jutni. Tavaly éppenséggel tükörsimán a Decin búcsúztatta. Decemberben 36(!) ponttal nyert a Decin,igaz akkor hazai pályán, úgy gondolom,hogy ez a meccs nem volt olyan régen ahhoz,hogy akkora pálfordulás legyen ,hogy az Ostrava behúzza, hiszen a vendégcsapatnak sem mindegy,hogy a playoffba melyik ágra kerül. Akárhogy is nézem ezt a meccset, ha már tegnap jósoltam, ma is fogok... :)  kb 10 pontos győzelmet várok az általam fogadott csapatra.

Slavia Praha - Litomerice        H   1,55
(Cseh jégkorong 2 )

A jégkorong olyan mint egy nehéz keresztrejtvény... Aki fogadott már rá tudja,hogy ott minden előfordulhat. Én ha fogadok jégkorongra egy szelvényen mindig csak 1 meccset teszek be, mert azt is elég eltalálni. Amiért ezt a meccset választottam, annak az egyik oka a mai eléggé gyenge kínálat. A másik ok az viszont az,hogy 52 meccs van az alapszakaszba, most járnak a csapatok a 48.nál a Praha playoffos helye már fix, viszont még matematikailag lecsúszhatnak az 5. helyre, ami "ellenfél választás" szempontjából nagyon nem mindegy. Tavaly esett ki a fővárosi együttes gyorsan vissza is jutnának a legjobbakhoz. Bár akkor a playoffba nagyon össze kell rántani magukat. Bármikor képesek kikapni, most viszont azt gondolom,hogy meg lesz a kellő motiváció ahhoz,hogy ezt a meccset behúzzák 2-3 góllal.