2012.08. 10.

USA - Argentína: Újabb amerikai erődemonstráció?

Az olimpiai elődöntőben az utóbbi két ötkarikás játékok győztese, Argentína és az Egyesült Államok mérkőzik meg egymással, de véleményünk szerint teljesen egyértelműek az esélyek, és szó sem lesz igazi szorongatásról a dél-amerikaiak részéről.

USA - ARGENTÍNA
  Olimpiai férfi elődöntő, 23:00

Amolyan rivalizálásnak lehet tekinteni az argentinok és az amerikaiak párharcát is, hiszen 2004-ben az athéni elődöntőbe éppen Ginobiliék verték meg az akkor James és Anthony személyében két mostani ászával felálló Team USA-t, de hiába van ott 5 dél-amerikai ász is az akkori aranyérmes keretből, ma már 2012-őt írunk, az erőviszonyok - és pláne az Egyesült Államok hozzáállása az ötkarikás játékokhoz - megváltoztak. Az előkészületi mérkőzések során is a csoportmeccsek alatt is összemérte tudását Coach K legénysége és Julio Lamas csapata, s természetesen sima amerikai siker született - előbb csak egyszámjegyű különbséggel, ám mégis könnyedén verték Bryanték Scoláékat, majd jött 4 napja egy 29 pontos kiütés. Ezen felül a 2010-es világbajnoki elődöntőjük is említhető, de ahhoz képest mindkét gárda keretében sok volt a változás.

Argentínától már az is kellemes meglepetés, hogy itt lehet az elődöntőben, hiszen a most egy kicsit erősebb Brazíliát fektették két vállra Prigioniék tegnapelőtt, az amerikaiak útja a négy közé viszont tükörsima és abszolút papírforma volt, az övék egyébként a torna egyetlen, még veretlen válogatottja. A Team USA csak egyszer, a litvánokkal játszott 27 pontosnál szorosabb mérkőzést, s bizony most sem valószínű, hogy ez alá adnák, néha hihetetlen nézni, ahogy csak 1-1 negyedet megnyomva, védekezésben pedig az ellennek sokat engedve is ekkora differenciával nyerik a meccseiket Mike Krzyzewski tanítványai.
A Prigioni, Delfino, Ginobili, Nocioni, Scola ötös kifogástalan, de ők vélhetően 35-40 percet pályán töltve sem tudják majd igazán megnehezíteni az amerikaiak dolgát. Ezzel együtt élvezetes, látványos, sőt, a sok NBA-s argentin miatt parázs meccset várunk!

Tipp: Egyesült Államok -23,5