2022.07. 11.

ATP Bastad: E. Ymer – D. Altmaier – 2022.07.11

Svédországban, Bastadban salakpályás torna van a szezon ezen időszakában. Az ATP 250-es rendezvényen tavaly Ruud – Coria döntőt rendeztek és a norvég játékos nyert. Ma az első körben Elias Ymer (134.) - Daniel Altmaier (62.) meccset rendeznek.

Bastad, salak:
Elias Ymer - D. Altmaier
07. 11. 13:00

• A német magas, elég jól szervál, de egy tipikus munkás-teniszező. Alapvonalról püföli vissza a labdákat fáradhatatlanul, pontjait sok esetben az ellenfél hibájából értékesíti. Jó kis egykezes kivezetett fonákja van, fejben nem rossz. Tavaly tört be a teniszelitbe 22 évesen, három CH-t nyert, ebből kettő salakos, egy kemény torna. Idén egynél tart, Heibronn salakján nyert. Van benne tehetség, nem lesz világraszóló játékos, de akár még ATP tornát is foghat.
  • Elias Ymer az Ymer-tesók gyengébbike. Ő már 26 éves, univerzális teniszező. Hat CH-győzelme van vegyesen, és 2020-ban megnyerte a Swedish Summer (Covid) Tourt. Fürge, mozgékony hátékos.
  • Kétszer találkoztak eddig. 2021-ben salakon Altmaier sima kettőben nyert, 2019-ben, Hamburgban Ymer nyert, de három szettben. És ne feledjük, Altmaier akkor még csak 20 éves volt. Szerintem ma a német nyer majd! 1,91 a szorzója.
A mérkőzés győztese | D. Altmaier | 1.91 | (8/10)