2022.07. 14.

ATP Bastad: S. Baez – A. Davidovich Fokina – 2022.07.14

Svédországban, Bastadban salakpályás torna van a szezon ezen időszakában. Az ATP 250-es rendezvényen tavaly Ruud – Coria döntőt rendeztek és a norvég játékos nyert. A legjobb 16 között az argentin Sebastian Baez (34.) és a spanyol Alejandro Davidovich Fokina (36.) találkoznak.

Bastad, salak:
S. Baez - A. Davidovich Fokina
07. 14. 15:00

• Sebastian Baez, szerintem, a jövő egyik legnagyobb salakos játékosa lehet. Még csak 21 éves, de már stabilan ott van a 30 és a 40. hely között. Minden megvan benne, ami ehhez kell. Kondíció, gyorsaság, pontos returnök, fejben nagyon erős és motivált. Fizikálisan nagyon erős, nem lehet lefárasztani sem. 51 meccset játszott idén, abból 31-et nyert, 21 éves korára hat CH-torna, idén meg már egy ATP torna is a bortokában van, természetesen mind salakon. Itt Fogninit verte meg nagyon sima kettőben az első körben.
  • Alejandro Davidovich Fokina inkább univerzális játékos, a salak mellett megél kemény borításon is, sőt 2017-ben megnyerte a wimbledoni junior GS-tornát, amit füvön rendeznek. 180 cm magas, erős testfelépítésű játékos. Elég jó szervája van, megfelelő alapütései. 2017-ben és 2018-ban még elsősorban ITF-tornákon vett részt, egyre jobb eredményekkel.2019-ben két challengert nyert meg egyet salakon, egyet keményen. Utána két évig semmi. Idén is felemás a mérleg, nem is játszott olyan sokat. Salakon 15 meccs, ebből 9-et nyert meg. A legjobb eredménye idén Monte Carlo volt, ahol a masters torna döntőjébe menetelt és ott kikapott Tsitsipastól. Nem rossz játékos, de valahogy mindig van hiányérzet bennem vele kapcsolatban. Baez sokkal meggyőzőbb és sokkal eredményesebb volt idén, az ő sikerét várom, de azért ez nem lesz olyan sima meccs, mint Fognini ellen. A spanyol Joao Sousát verte sima kettőben az első körben.

Tipp: Baez nyer – 1,90

A mérkőzés győztese | S. Baez | 1.90 | (8/10)