2016.01. 30.

Hunter naplója 002. nap

Meglepetésekkel indult az első napom, az első meccsen Roca váratlanul beleszaladt egy viszonylag sima vereségbe. Norvégia hosszabbítás után kikapott, de a rendes játékidő döntetlenje kedvező volt számunkra. Az utolsó meccsen pedig a Pana hendije egy ponton múlt, az utolsó másodpercekben a két büntetőből az egyik kimaradt a görököknél. Nem indul tehát könnyen, de a sportfogadás hosszú távú maraton, meglátjátok érdemes lesz követni a naplót.

Az előző cikkből kimaradt a lényeg: a 200 000 forintos virtuális bankrollból minden nap azonos egységeket használok fel tétként. Ez 30 000 forint lesz, ami a kezdő bankom 15%-a. Ez elég magas arány, az ajánlott 5-8%-hoz képest. Viszont már évek óta ezt a bankmenedzsmentet használom, eddig bevált, nincs okom változtatni rajta. Ma 4 mérkőzéssel folytatódik a "vadászat" két komolyabb ATP torna selejtezőjéből válogattam valamint, egy magyar kosárlabda NB1-es mérkőzés és egy röplabda is szerepel a mai kombinkban.

15:00   Mirza Basic - Amir Weintraub
Tenisz, ATP Szófia - selejtező
Basic nagy meneteléssel kezdte az idei évet, hiszen az első Grand Slam versenyen a selejtezőből indulva négy mérkőzést is megnyert Melbourneben, köztük a román Copilt, valamint Robin Haaset sima 3 szettben. Berdych volt számára a végállomás, de így is remek szezonkezdetet tudhat a háta mögött. Ma Bulgáriában folytathatja tovább a menetelését. Fedettpályán rendezik a szófiai tornát, ami a bosnyák játékos kedvence. Tavaly ezen a borításon két challenger torna döntőjéig is eljutott TOP-100-as játékosokat legyőzve, végül 20 győzelem és 11 vereség állt a neve mellett fedettpályán. Alacsony termete ellenére jól adogat és gyakran fejezibe szervaröptékkel a pontokat, de a gyors tenyerese, valamint kiváló lábmunkája is előnyhöz jutottja ezen a borításon- Amir Weintrub jelenleg 207. helyen áll az ATP ranglistáján. Az Open 2.selejtezőkörében búcsúzott, míg múlt héten Manilában elég kilástalan játékkal esett ki rengeteg hibát ütve. Amikor csak teheti kerüli a fedettpályákan, nem véletlenül: negatív mérleggel rendelkezik itt, tavaly mindhárom meccsét elveszítette. Basic játékában sokkal több a potenciál, továbbá a forma, valamint a borítás is mellette szól. A bosnyák fiú győzelmét várom
Tipp: Basic nyer   1.33

16:00   Renzo Olivo - Jonathan Eysseric
Tenisz, ATP Quito - selejtező
A második meccsen salakos tornát választottam Ecuadorból. Renzo Olivo egy nagyon tehetséges argentin játékos, akinek a 100-ban lenne a helye. Nem volt szerencséje a sérülésekkel több hetet kellett kihagynia, tavaly kezdte újra felépíteni magát. Dél-amerikai játékos, tehát nem meglepő, hogy salakon érzi igazán otthon magát. De meglepetésre az Openen 4 meccset is nyer kemény pályán és a 3.kör sem volt messze, 5 szettben esett ki. Nagyon bíztató a játéka, itt Quitoban pedig megvéendő pontjai is vannak, hiszen egy évvel ezelőtt a 16 közé jutott. Ellenfele a francia Eysseric pocsék formában, utóbbi 7 meccséből csak egyet nyer, pedig volt közte ITF verseny is. Ráadásul utolsó meccsén Elias ellen szett és brékelőnyből bukott, a meccsért adogatva. Innen nem szoktak könnyen felállni a játékosok.  Egyetlen esélye a kellementlen balkezes játékstílusa lehet, de Olivonak volt ideje az Openen megtapasztalni ezt a stílust, hiszen Millot, Vesely és Delbonis is balakezes volt az ellenfelei közül. Sima két szettben fogja venni ezt az akadályt Olivo.
Tipp: Olivo nyer 1.40

17:00  Ostrava - Prerov
Röplabda, Cseh Extraliga (női)
Csehországban 3 csapat magasan kiemelkedik a bajnokságból. Ezek között van az Ostrava is, aki 15 meccséből 13-mat megnyert, otthon még hibátlan, szettet is alig vesztett. A Prerov egy középcsapatnak számít, a célitűzésük bejutni a felsőházi rájátszásba. A tabella első felében lévő ellenfelek ellen nincs esélyük, viszont a gyengébb képességűek ellen gyűjtögetik a pontokat. Az egymás elleni eredményeik is nagy Ostrava fölényt mutatnak. Nem egy súlcsoport a két gárda, nagyon sima hazai győzelem fog születni.
Tipp: Ostrava nyer  1.14

19:00  Pécs-Nyíregyháza
Kosárlabda, NB1
Zárásként egy magyar találkozó. A kilátástalan helyzetben lévő NYKK Pécsre látogat. Nagyon nagy bajban a Nyíregyháza, utolsó 10 meccsükből 9 vereség és gyakorlatilag esélyük sem volt a pontszerzésre általában. Az egyik legszerényebb képességű csapat jelnleg, hétközben elküldték az irányító Savicot, helyére egy amerikai játékost igazoltak, viszont még nincsenek rendben a papírjai, játéka kérdéses. Vendégként a sereghajtó Jászberényt tudták csak legyőzni, a többi mérkőzésük kiütéssel ért véget, nem volt ritka a 30-40 pontos különbségű vereség sem. A Pécs ezzel szemben idén is stabil középcsapat. A nagyok dolgát is megnehezíti, tette ezt múlt héten Pakson is, ahol a listavezető ellen csak hosszabbításban maradt alul. A szabolcsiak évek óta nem nyertek Pécsett, akiknél egyértelműen a felsőház a cél. A hazaiaknál egyébként éppen az NYKK ex-játékosai a húzóemberek Will Walker és Nelson személyében. Nagy a különbség a két csapat között, nem tudom elképzelni, hogy ne hazai győzelem szülessen.
Tipp: Pécs nyer   1.22