2016.02. 11.

Hunter naplója (Frissítve!)

Egy meccset hoztam ma, maradok Rotterdamban és a tenisznél. A kiváló formában lévő Bautista és az idényt döcögősen kezdő Vesely mérkőzése hosszú csatát ígért és Vesely akár meg is lepheti az idén már két serlget begyűjtő spanyolt.

14:00  Vesely - Bautista
ATP - Rotterdam

Bautista eddig a meglepetés-ember idén. Bő egy hónap alatt már két tornagyőzelemmel rendelkezik. Nagyon összeállt a szervája, ami eddig a leggyengébb pontja volt a játékának. Tenyeressel és fonákkal is bátran támad, a hálóhoz ritkán merészkedik, pedig már sokszor megmutatta, hogy nagyon jól oldja meg a helyzeteket. A spanyolnak egy héten belül ez lesz a 6. meccse, hiszen Szófiában a múlt hetet végig játszotta és el is hozta a serleget. Sokszor bizonyította már, hogy fáradhatatlan, de Sousa ellen látszott tegnap, hogy a 2.szettet brékhátrányban inkább pihentette. Nem is a fizikai fáradtság lehet a nehezebb, hanem fejben nehezebb ezt kezelni. Jiri Vesely 2 győzelemmel és 5 vereséggeláll idén, ennek ellenére véleményem szerint nincs rossz formában. 4 vagy 5 meccsét is volt szerencsém ezek közül látni, nem volt olyan találkozó, ahol nem lett volna sansza a győzelmre. De a cseh is azok közé tartozik, akik csak játékban veszik fel a versenyt az élvonallal, fejben meg nem bírja a nyomást. A fedettpálya mindenképpen neki kedvez, hiszen nagyon nehéz ilyen gyors borításon brékelni. Rosol ellen nagyon jól játszott az első körben, bréklabdát is csak egyszer kellett hárítania.Nem lesz ez sétagalopp Bautistának, szoros mérkőzést várok, Vesely akár szettet is nyerhet. Ezért az 21,5 overt ajánlom

WTA - Szentpétervár

A szentpétervári torna titkos esélyese nálam Pavlyuchenkova. Az orosz lány többször bizonyította már, hogy fedettpályán kiválóan alkalmazkodik a borításhoz, hazai pályán pedig TOP-20-as ellenfelekre is veszélyes. Ősszel Linzben tornát nyert, míg Moszkvában döntőzött hasonló borításon. Az utóbbi három évben csak a moszkvai döntőt veszítette el fedettpályán, honfitársa Kuznetsova ellen, a többi 20 mérkőzését kivétel nélkül megnyerte. Én az egyik legjobbnak tartom ezen a borításon, minden tulajdonsága megvan, ami a sikerhez kell itt: nagy szerva, bombaerős tenyeres, kiváló lábmunka és hálójáték. Az előző körben Koukalova ellen 3 szettet töltött a pályán, kicsit elkönnyelműsködte a másodikat, de nem hagyott esélyt a döntő szettben a cseh lánynak. Witthoeft Paszeket győzte le az 1.körben, kicsit javult a formája, de inkább Paszek passzivitásának és hibáinak köszönhette a győzelmet. Erős adogatással rendelkezik, de laglább annyi a kettőshibája, mint a nyerő szerva egy adott meccsén. Az erős tenyeres nála is jelen van, de gyakran "világgá üti" a labdákat. A többi játékelemben (fonák, lábmunka, hálójáték) magasan jobb Pavlyuchenkova. Továbbá a hazai borítás és a rutin is mellette szól. Megbízható játékos az orosz, stabilan veri a némethez hasonló ellenfeleket, nyugodtan fogadhatunk rá ma is.

Tipp: Pavlyuchenkova nyer   1.30  yes
Eredmény: 0-2 (1-6, 5-7)

Kezdő bankroll: 100 egység
Aktuális bankroll: 100 egység