2015.10. 18.

Kézimunka (Párizsi szelet 2.0)

C’est La Vie! Tegnap a Montpellier a félidőben még vesztésre állt, ezzel el is rontotta két tippemet. Újvidéken viszont minden úgy alakult, ahogy elképzeltem, a La Rioja már a félidőben is több mint 2 fával vezetett, amit a végéig meg is őrzött.  A Psg-vel a héten már volt szerencsém nyerni, ma ismét őket favorizálom, értékes szorzókra leltem Celjében.

Celje-Paris SG Bajnokok Ligája, A csoport

Lékai Máté volt csapatának a szlovén pontvadászatban nincs ellenfele, hibátlan mutatóval állnak a tabella élén. Keretükben főleg hazai játékosok szerepelnek, legismertebb talán közülük a Szegeden is megforduló Luka Zvizej, de a csapatot erősíti a veszprémi Gasper Marguc testvére Gal Marguc is. Ismerősen csenghet még a szerb Zivan Pesic neve, aki egykor veszprémi mezben feszített. Az idei BL sorozatot törökországi győzelemmel kezdte a sörös csapat (ez itt a reklám helye: Pivovarna Lasko), majd drámai csatában egygólos meccsen kapott ki a szomszéd Zagreb csapatától. A harmadik fordulóban a Plock is pontokkal távozott, legutóbb pedig Flensburgban számoltak rájuk. Játékuk a Mlakar, Razgor, Janc trió hatékonyságán múlik, hiszen a mögöttük hagyott négy mérkőzésen a csapat 96 góljából majdnem a fele, 46 dugó az ő nevükhöz fűződik. Az is jól látszik, ha komoly védekezéssel találják magukat szemben halovány támadójátékuk még impotensebbé válik (lásd Zagrebnak, Flensburgnak dobott 20-20 gól), márpedig a Psg komoly falat fog húzni eléjük a két Karabatic vezetésével.

A párizsiak nem tudnak 30-nál kevesebbet dobni meccsenként! Legutóbbi 17 alkalomból, csak a Plock úszta meg ennél kevesebbel. Egyébként a BL menetelést Flensburgban egy majdnem 70 gólos meccsen vereséggel kezdték. Azóta viszont beindult a gépezet, hazai pályán a Plock, majd a Besiktas következett idegenben. Múlt héten a Zagreb kapott alapos leckét Párizsban. Ebben a sorozatban Mikkel Hansen kicsit „gyengébben” teljesít, gólátlaga nem éri el a bajnokságbeli tizet, itt a négy összecsapáson „csak” 35-ig jutott, Karabatic is majdnem hetet átlagol. Ha ezt a kettőt összeadjuk, az már majdnem 16, ezzel szinte meccset lehet nyerni a Celje ellen… Természetesen magabiztos vendégsikert várok, de ebből a mérkőzésből többet is ki lehet hozni. Lássuk:

• Tipp 1: 15134 Celje-Paris SG V 1.20    30:32
  • Tipp 2: 03821 Hendikep 1.5 V 1.30 (Psg legalább két góllal nyer)
  • Tipp 3: 03824 1. félidő V 1.30 15:16
  • Tipp 4: 03818 1. félidő Hendikep 1.5 V 1.55 (Psg legalább két góllal vezet a félidőben)
  • Tipp 5: 03816 9 Félidő/végeredmény V/V 1.35 ( Psg úgy nyeri a meccset,hogy már a félidőben vezet)

Aki bátrabb akár nagyobb hátrányból is nyeretheti a párizsiakat.

Ezeket a variációkat a Koldingban játszó Vardarral is el lehet játszani.