Napi teniszes favorit - 2012-06-03

A vasárnapi Napi favoritomba két teniszmeccset szemeltem ki, Párizsban a Roland Garroson már a 8 közé igyekszenek a férfiak, két nagy csata hendikepes tippjével remélhetőleg nem nagyon ütök mellé.

Stanislas Wawrinka - Jo-Wilfried Tsonga
Roland Garros nyolcaddöntő, 2012.06.03. kb: 15:00

A férfiaknál a nap egyik nagy derbijét Tsonga és Wawrinka vívja, akik a tavalyi Garroson már összeakaszkodtak. A svájci tavaly 4-6, 6-7-ről vesztett helyzetből felállva fordította meg a mérkőzést Tsonga nagy bánatára.

Tsonga az idei Garrost is a tavalyihoz hasonlóan kezdte, Kuznetsov és Stebe ellen szettet vesztett, előbbi elleni meccsét például 1-6-tal!!! kezdte a mérkőzést. A harmadik körben Fognini ellen már nem volt vesztett szett, ám mindegyikben megszenvedett a győzelemért, minimális előnnyel nyerve a szetteket, végül 3-0-ra (7-5, 6-4, 6-4) diadalmaskodva. A francia az eddigi kilengéseit a svájci ellen azonban már nem nagyon engedheti meg, ezt ő is nagyon jól tudja.

Wawrinka úgy néz ki, hogy szereti az izgalmakban gazdag meccseket, hiszen már az első körben öt szettre kényszerült Cipolla ellen, majd a második fordulóban is lenyomott egy négyest Andujar ellen, ahol 7-6, 6-7-tel ugrottak neki a 3. szettnek, ott azonban Wawrinka már nem kegyelmezett (6-2), hogy aztán a negyedikben még jobban odatéve magát, 6-1-re nyomta bele a salakba a spanyolt.

A harmadik salakra lépése aztán még izgalmasabbra sikeredett, a francia Simon próbálta meg útját állni a tavaly szintén a 16-ig jutó svájcinak, aki akkor honfitársától, Federertől kapott ki. Ez a csata jól kezdődött, majd elég rosszul folytatódott Wawrinkának, ugyanis Simon az első elbukott szett után behúzta a következő kettőt, hogy aztán ne tartson senkit kétségek között, hogy ki van jobb formában, kifárasztotta Simont, a negyediket 6-3-ra nyerte, majd a záró akkordban megette a franciát (6-2).

A mai mérkőzés is hasonló forgatókönyvvel bírhat, ugyanis ha megint hosszú meccsre rendezkednek be, akkor az mindenképpen a svájcinak fog kedvezni, hiszen Tsonga a maga 90 kg-jával nem bírja annyira a hosszú labdameneteket, a maratoni csatákat. A svájci mai programja tehát az lesz, hogy jól megfutassa és fárassza Tsongát, aki az idő előrehaladtával lesz egyre lomhább. Viszont ha nem jön össze a jól kitalált taktika, még mindig ott marad a soványka vereség, ehhez elégnek kell lennie a +5,5 gamenek.

Juan-Martin Del Potro - Tomas Berdych
Roland Garros nyolcaddöntő, 2012.06.03. kb: 17:00

A párizsi torna elérkezett ahhoz a szakaszához, amikor már összetalálkozhatnak az igazi nagyágyúk. A nap egyik talán legnagyobb párharcának a tornán kilencedikként rangsorolt argentín Del Potro és a 7. cseh Berdych csatája ígérkezik. A két fiú igen jól ismerheti egymást, hiszen ez már a 7. egymás elleni csatájuk lesz, és hogy milyen kiegyenlített kettejük párharca, azt mutatja, hogy mindegyikük három alkalommal csípte fülön a másikat.

Idén már kétszer összeakadtak, először Rotterdamban randiztak, ahol Del Potro begyalulta a műanyagba Berdychet, sima 6-3, 6-1, ami elég csúnyán nézett ki a cseh szemszögéből. Három hónappal később Madridban a Mastersen az elődöntőben a cseh fiú számára eljött a visszavágás ideje, és ha nehezen is, de sikerült neki. Két hosszúra nyúlt játszmában (7-65, 7-66) legyűrte az argentínt, és játszhatott a tornagyőzelemért Federer ellen, amit persze elbukott.

Del Potro itt az RG-n az első két körben négy játszmára kényszerült, Montanes és Roger-Vasselin is elcsent egy szettet, a harmadik körben azonban nem akart sok időt ölni a Cilic elleni meccsbe, fura hogy pont a legerősebbnek vélt nem tudott szettet elvenni tőle.

Berdych eddig pont ellenkező utat járt be, nem vesztett szettet sem Sela, sem Llodra ellen, sőt mi több nagyon simán behúzta azt a két meccset, mindkét játékos ellen 10 game-t tett közé. Aztán a 3. körben összeakadt Andersonnal, aki 2-1-re elhúzott, a cseh fiúnak kapaszkodnia kellett a meccsért, de végül az utolsó kettőt 6-4-vel behúzta.

Kiélezett mérkőzésen, négy-öt szettben kicsúcsosodó mérkőzést, és egyben Del Potro győzelmet várok. Ám ha mégis a cseh fiú bizonyulna jobbnak, akkor azt csak nagy nehézségek árán sikerül elérnie.

Mérkőzés Tipp Odds
Stanislas Wawrinka - Jo-Wilfried Tsonga 2-3 (4-6, 66-78, 6-3, 6-3, 4-6) Stanislas Wawrinka +5,5 game 1,33
Juan-Martin Del Potro - Tomas Berdych 3-1 (78-66, 1-6, 6-3, 7-5) Juan-Martin Del Potro +2,5 game 1,44