2013.11. 08.

Palánkra fel! 2013-11-08.

Ma este ismételten egymásnak feszülnek a kosárlabda csapatok az Euroligában. Kiválasztottam négy mérkőzést amiből kettő merészebb tipp lesz, kettő pedig sima papírforma találkozó. A tegnapi napon voltak meglepetések és úgy gondolom, hogy ma is számíthatunk egy-két nem várt eredményre. Lássuk is a ma esti "menüt":

071 Montepaschi Siena - Olympiakosz

Egy igen csak nehéz mérkőzés vár ma este hazai pályán a Sienára ugyanis az eddig 100%-os formát mutató görög Olympiakoszt látják vendégül. A Montepaschi szó szerint tök utolsó a "C" jelű csoportban mivel három mérkőzésen három simának mondható vereséget szenvedtek el, és a három vereségből kettőt a csoport két leggyengébb csapatának titulált lengyel Zielona Gora és a török Galatasaray ellen sikerült begyűjteni. A görögök eddig három találkozóból hármat nyertek és eddig úgy tűnik, hogy megállíthatatlanok. A két csapat legutóbbi öt találkozóján négy görög és egy olasz siker született. A Siena árnyéka önmagának és ez nem csak az eredményein, de a játékukon is nagyon meglátszik. "Ha" én lennék a Siena edzője akkor az utolsú negyedre már ki sem engedném őket mivel az utóbbi időben a végjátékukon sírni lehetne. Az olaszok jelenleg vezetik hazájuk bajnokságát és ez a görögökre is igaz lenne ha a szövetség nem szab ki rájuk -2 pontos büntetést a szezon kezdetekor. A Siena játéka számomra olyan, mint a hullávasút mert egyik negyedben alig dobnak valamit a másik negyedbe meg már 30 pont körül szórnak, a görögök pedig egyenletes játékkal nagyedről negyedre növelik az előnyt. Nem számítok kemény összecsapásra, de úgy gondolom, hogy egy 5-6 pont különbség biztosan lesz a két csapat között a görögök javára.

Tipp: Olympiakosz 1,40

072 Nanterre - Budivelnik

A nap egyik meglepetése lehet ez a mérkőzés ahol a francia Nanterre látja vendégül ukrán ellenfelét. Mindkét csapat két vereséggel és egy győzelemmel rendelkezik az "A" jelű hatosban. Az ukránok az első meccsüket hazai pályán veszítettél el a török Fenerbahce ellen 84-102-re úgy, hogy az utolsó negyed elején még 6 pontos előnyük volt, de az utolsó negyedet a törökök nyerték 7-31 arányban. A második meccsen a CSZKA-val végig partiban voltak, egyedül a második negyedben rogytak meg kicsit és ez elég is volt a két csapat közti 5 pont különbség kialakulásához. A legutóbbi meccsükön hazai pályán tudták egy szoros mérkőzésen legyőzni a szerb Partizan együttesét 74-69-re. A franciák első meccsükön szoros küzdelemben maradtak alul a CSZKA ellen hazai pályán majd idegenben 30 pontos különbséggel kaptak ki a Partizantól 73-43-ra, és végül meglepetésre Barcelonában győzni tudtak 67-71-re egy igen csak szoros mérkőzésen. A két csapat körülbelül egy súlycsoport szóval a jobb napot kifogó alakulat nyerheti meg ezt a mai mérkőzsét. Az ukránokat kicsivel stabilabb gárdának érzem, szóval ma egy átlagos játékkal elhappolhatják a győzelmet a franciáktól.

Tipp: Budivelnik 2,40

073 Partizan Belgrád - Fenerbahce Ülker

Egy igen csak kemény összecsapásra kerül ma sor Belgrádban ahol a Partizan fogadja a török Fenerbahce együttesét. A törökök három meccsből hármat nyertek és a bajnokságban is 100%-os teljesítményt nyújtanak eddig. Partizan két vereséggel és egy győzelemmel az "A" jelű hatos utolsó helyét foglalja el jelenleg. Idegenben kaptak ki a Budivelnik és a Barcelona ellen és hazai pályán szabtak egy zakót a francia Nanterre együttesére. A szerbek hazai pályán sosem adják át könnyedén a győzelmet, szóval ma a Fenernek is vért kell izzadnia a sikerért. Nem várok a találkozótól meglepetést, de úgy gondolom, hogy a harmadik negyed végéig fej-fej mellett fog a két csapat haladni majd az utolsó negyedben dőlhet el, hogy ki is nyeri a mérkőzést. A törökök eddig nagyon stabilan kosaraznak hazai pályán és idegenben is és egy jó csapat van náluk kialakulóban. A szerbek jóformán csak a hazai mérkőzéseikben bízhatnak mert idegenben könnyű falatnak bizonyulnak a nagyobb csapatok ellen, de egy belgrádban elért győzelem szerintem felér két másik idegenben szerzett győzelemmel és ezzel szerintem a fener is így lesz. Szoros mérkőzésnek fog tűnni, de sima lesz a végjáték.

Tipp: Fenerbahce Ülker 1,33

074 Barcelona - CSZKA Moszkva

A mai nap másik meglepetését a CSZKA Moszkva okozhatja idegenben a Barcelona vendégeként. A katalánok eddig hazai pályán tudták legyőzni a Partizánt, majd idegenben maradtak alúl Törökországban a Fener ellen és a legutóbbi meccsen jött a hab a tortára a Nanterre elleni hazai vereséggel. Az oroszok idegenben tudtak szoros mérkőzésen győzni a Nanterre ellen majd hazai pályán az ukrán Budivelnik ellen, de a legutóbbi meccsükön nagy pofont kaptak Törökországban a Fener ellen egy 86-60-s vereséggel. A Barcelona sokat gyengült, hogy eladták a Maccabi csapatának az ausztrál Inglest és ez látszik is a játékukon, de természetesen voltak még távozók, de én az ausztrált érzem a legnagyobb vérveszteségnek. Az oroszok erős kerettel rendelkeznek és olyan nevek ülnek a kispadon, mint példáúl a szerb Krstic aki több szezont is lehúzott az NBA-ban, de vannak más amerikai kosarasok a csapatban akik szintén az NBA-ből érkeztek. A Barcelona eddigi gyengélkedésére talán magyarázat lehet, hogy sok új ember érkezett a csapathoz és még nem szoktak össze megfelelően. A spanyoloknál is megvan az a szintű keret, mint az oroszoknál, de a sok újra ember még nem épült be megfelelően a csapatba és ennek a levét isszák mostanság. Kemény összecsapásra számítok, de valamiért jobbnak érzem az orosz együttest és szerintem meglepetést fognak okozni ma este.

Tipp: CSZKA Moszkva 2,16

Két mérkőzésről nem ejtettem szót, de elemzés nélkül egy tippet azért mondanék rájuk: