2015.10. 23.

Kézimunka

Kézimunka

Tegnap a dán meccsen a 15. percig 60 gólos sebességgel haladtak a csapatok, aztán kicsit apadt a góltermés, de a szünetre bizakodásra okot adó 24 góllal vonultak a felek. A második játékrészben még meg is toldották eggyel, így a kívánt gólszámot már az 56. percben elérték a felek, a végeredmény pedig 28:21 lett. Ma a Baia Mare-Larvik összecsapással folytatódnak a hölgyek BL küzdelmei, ezen a mérkőzésen találtam egy elfogadható opciót.

Baia Mare - Viborg, 17:00
Bajnokok Ligája, A csoport, női

A nagybányai hölgykoszorú a román bajnoki cím legfőbb várományosa, ennek megfelelően még hibátlanok a bajnokságban. Tavaly a D jelű kvartettből harmadik helyen jutottak tovább a középdöntőbe. Itt szintén a harmadik helyet szerezték meg a Larvik és Győr mögött, többek között a Viborg oda-vissza verésével. A negyeddöntőben a Dinamo Sinarát (Volgográd) Nagybányán 2 góllal felülmúlták, viszont Volgográdban 5 góllal kikaptak, így véget ért számukra menetelés. Az idei szezonban a  selejtezőcsoportban a  Minszket 31:21 és az Esbjeget 32:21(!) arányban  legyőzve szereztek jogot a csoportküzdelmekre. A román válogatottakkal ( Ungureanu, Ardean Elisei, Nechita) és nemzetközi klasszisokkal ( Pineau, Nascimento) megerősített együttes komoly játékerőt képvisel. A csapatot erősíti a magyar válogatottságot időközben románra cserélő Szűcs Gabriella is. A múlt héten többek között a francia válogatott Pineau kilenc góljával hat egységgel múlták felül a szlovén Ljubljanát. Komoly különbség a két csapat között viszont csak az utolsó öt percben alakult ki.  Október elején veszélybe került a román csapat BL indulása, miután, pénzügyi visszaélések gyanúja miatt 12 helyszínen tartottak házkutatást a városban, és számos dokumentumot lefoglaltak a nagybányai városházán, a klub székhelyén, illetve több klubalkalmazott lakásán. Catalin Chereches polgármester ennek hatására bejelentette, hogy az önkormányzat felfüggeszti a csapat támogatását, ezért azok visszalépnek a Bajnokok Ligájától.  A gyanú szerint az önkormányzat jelentős összegekkel segítette törvénytelenül a klubot, az együttes menedzsmentje ezeket a veszteségek fedezésére használta, és hamis dokumentumokkal igazolta. Október 12-ei hír, hogy egyenlőre megnyugodtak a kedélyek. A Prosport lap szerint a pénzügyi problémák a román bajnoknál időlegesen véget értek, miután a városi tanács jóváhagyta a csapat támogatására az  500.000 Eurót, így az együttesnek meg van a fedezete, hogy  az  Bajnokok Ligájában utazhasson és fogadjon csapatokat.

A norvég bajnokság toronymagas esélyese a Larvik annak ellenére, hogy négy pontot máris elszórakoztak, hármat szövetségi döntés értelmében vontak le tőlük (nem tudom miért) és egy pontot meglepetésre a Byasen otthonában hagytak még valamikor szeptember elején a második fordulóban. Azóta viszont beindult a henger, hat győzelmük közül a legkisebb különbségű 9, a legnagyobb 23(!). Tavaly a BL-ben a D csoportból hibátlan mutatóval léptek tovább oda-vissza verve a Metzet, a Lublint és a mai ellent. A főcsoportban szintén nem akadt ellenfelük, és veretlenül végeztek az élen a Viborgot, a Savehofot és a Győrt is mindkétszer legyőzve. A budapesti FinalFour-ba a Thüringer testén át vezetett az út. Az elődöntőben a Volgográd sem jelentett akadályt, a döntőben viszont alulmaradtak a montenegrói Buducnost ellenében. Az idei sorozatot meglepően nagyarányú hazai vereséggel kezdték. A hátulról Lundéval megtámasztott, szinte a komplett orosz válogatottat foglalkoztató Rosztov Don hat gólos vereséget mért rájuk, úgy hogy a norvég hálóőr négy hetesnek is útját állta. A csapattal 24 trófeát nyerő Gjekstad helyét elfoglaló új tréner Tor Odvan Moen továbbra sem számíthat a sérült Anja Edin és a lengyel válogatott Alina Vojtas játékára, valamint az anyai örömök elé néző Riegelhuth sem tagja a keretnek.

A csapatok múlt heti eredményeinek különbsége szerintem mindkét esetben túlzó, a románok csak az utolsó öt percben alakítottak ki jelentős előnyt, a norvégok jobban fogják bírni a végét, mint ahogy azt a szlovénok tették. A Rosztov sem jobb ennyivel, csak hát a kihagyott négy hétméteres…  A mai mérkőzésen nagy küzdelmet és szoros végeredményt várok, végkimenetelre nem tippelnék, de a Larviknak megengedem, hogy akár négy góllal ki is  kapjon. Az összecsapás 17 órakor kezdődik és a Sport1 élőben közvetíti.

Tippem: Larvik +4.5 @ 1.30 (17235)   29:31