2015.11. 08.

Kézimunka

Kézimunka

Tegnap a portugálok bebizonyították, hogy az észtek elleni döntetlen csak kisiklás volt. A mérkőzésen osztálykülönbség mutatkozott a két együttes között, gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt, szünetre már 9 gólos előnyt mutatott az eredményjelző a luzitánok javára. A második félidőben még egy kicsit ráfejeltek, a vége kiütés lett, 36:21. Ma ismét vb-selejtező mérkőzést hoztam nektek, ezúttal a 3. csoportból.

Ukrajna-Lettország vb-selejtező

A harmadik csoportban Ukrajna, Lettország, Görögország és Ciprus kapott besorolást. A mai házigazda Ukrajna az első körben a ciprusi alakulatot múlta felül nagy különbséggel (13:27) Nicosiában. Az együttes gerincét, szám szerint nyolc játékost a redszeres Bl részvevő Motor Zaporozhye adja, de a keret tagja még Sadoviy és Chuprina is, ők a Tatran Presovban edződnek. A júniusban véget ért Eb-selejtező csoportban az utolsó helyen végeztek az összes mérkőzésüket oda-vissza elvesztve az orosz, a portugál és a magyar válogatott ellen is. Mai riválisuk az első kanyarban hazai pályán nem kímélte a görögöket, kilencgólos sikerrel gyűjtötték be a két pontot. A lett csapat legismertebb tagja nyáron a fehérorosz Meskhov Bresztet választó hórihorgas jobbátlövő Kristopans, nemzetközi rutinnal rendelkezik még a Bundesliga újonc Lipcse játékosa Jurdzs, valamint a német 4. osztályú Sv Beckdorf játékosa Versakovs, a többiek a nem túl izmos lett bajnokságban pallérozódnak. A görögök elleni 31 gólból 18 az előbb említett trió nevéhez fűződik, Kritopans 8, Jurdzs 7, míg Versakovs 3 alkalommal volt eredményes. Ők valamivel sikeresebben szerepeltek az Eb- selejtezőkön, a svédek és a szlovénok ellen ugyan pont nélkül maradtak, viszont a tótokat oda-vissza verve egy időre leradírozták Szlovákiát Európa kézilabda térképéről. Ma a hazai pálya és a mélyebb és nagyobb rutinú keret ukrán győzelmet sejtet. A mérkőzés 16:00 órakor kezdődik. KP68

Tippem: 15342 Ukrajna-Lettország H 1.50    18:23

A balkáni hév és a Pytlick által képviselt skandináv precizitás elegye meghozhatja a Vardar sikerét a Midtjylland ellen, és a francia hölgyek három döntetlen után jól elverik ma a Kaproncát.