2012.03. 07.

A Tipplap szelvénye 2012-03-07

Ebben a válogatásban egy, esetenként két-három olyan szelvényt ajánlunk nektek, melynek minden eseményét részletesebben elemezzük, a statisztikai adatok mellett fontosnak tartjuk a megérzést is. Reméljük minél több győztes szelvényjavaslatot tudunk nektek prezentálni.

• Az erőviszonyokat megvizsgálva elmondhatjuk, a horvát élvonalbeli bajnokság első helyezettje, a 48 pontos Dinamo Zagreb hazai pályán, a Maximir stadionban fogadja a bajnokságban 12-ik Istra Pula 21 pontos csapatát. Ez azonban horvát kupa negyeddöntőjének visszavágója. Az odavágón Pula városában 1-1-es döntetlent ért el a két csapat. A Dinamo Zagreb minden meg akar nyerni az idényben, ezért nem fog tartalékolni, hazai pályán, sok ezer néző előtt magabiztosan le fogja győzni a Pulát. És, hogy miért lehetett 1-1 az első mérkőzésen? Hát kérem, biztos 3.0 fölött volt a Döntetlen szorzója… Persze ez csak feltételezés, semmiképpen nem gondolnánk, hogy megbeszélt eredmény született.
  • Az angol FA Kupa nyolcaddöntőjének újrajátszásán a Premier League harmadik helyezettje, a BL-részvételre esélyes londoniak hazai pályán fogadják a League 2-ben (harmadosztály) szereplő Stevenage gárdáját. Az első meccsen, a hazai pályán játszó kiscsapat kiharcolt egy döntetlent. Most nem lesz esélyük.
  • Az angol Championship (másodosztály) második helyezett West Ham fogadja a 17-ik helyen szerénykedő Watfordot. A bajnokság élvonala nagyon sűrű, a West Ham mindenképp vissza akar kerülni az élvonalba, ehhez azonban nem szabad pontot veszítenie ezeken a kötelező-meccseken.
  • A három labdarúgó-mérkőzés után két egyéb sportág következik. Az olasz kosárlabda-bajnokságban ötödik Virtus Bologna fogadja a 14-ik Montegranaro csapatát. A bolognaiak ráadásul hazai pályán nagyon erősek, elsők ebben a vonatkozásban. Magabiztos hazai győzelmet várunk.
  • A ma kezdődő, rangos Indian Wellsi tenisztorna első fordulójában a 44-ik Tsvetana Pironkova csap össze a 69-ik Carla Suarez Navarróval. A bolgár lány már túl van azon, hogy egyszerűen fiatal tehetségként emlegessük, eredményei alapján mindenképp esélyes arra, hogy több fordulót is sikerrel vegyen. Legutóbb a dohai teniszversenyen vett részt, ahol az első fordulóban a világranglista 38-ik Polona Hercoq-ot ütötte el a továbbjutástól, majd utána a 19-ik Angelique Kerber sem tudta megállítani. A harmadik fordulóban aztán a világranglista hetedik Marion Bartoli két sima játszmában legyőzte. Carla Suarez Navarró Dohában az első fordulóban, 6-1, 4-1 –es, vesztes állásnál feladta az Ana Ivanovic elleni meccset.