2015.11. 01.

Kézimunka

Kézimunka

Tegnap az általam választott spanyol mérkőzésen szoros félidő után a második etapban  két-három gólos hazai előnnyel fordultak hajrára a csapatok. A Cangas a végén még tudott újítani, és öt gólosra hizlalva előnyét, magabiztosan hozta a kötelezőt. Ma egy kora délutáni kelet-német derbivel készültem.

DHfK Leipzig-Eisenach  Német bajnokság, férfi

A hazaiak a második vonal megnyerésével váltották meg első osztályú tagságukat. Eddig lejátszott tíz mérkőzésükből négyet megnyerve bizonyították, hogy megértek az első osztályra. Már az első fordulóban hazai pályán a Hamburgot legyőzve jelezték, hogy bizony számolni kell velük, nem retúrjegyet váltottak. A Magdeburg és a Lemgo sem járt különbül, szintén pontok nélkül távoztak. Csak a Melsungen és a Flensburg győzött a lipcsei arénában. A vendégek szintén a másodosztályból érkeztek, mai ellenfelük mögött a második helyen végezve. Idén az eddig eltelt tizenegy forduló alatt mindössze két győzelemnek és egy döntetlenek örülhettek és nyolcszor hagyták el vesztesen a játékteret. Házon kívüli teljesítményük még lehangolóbb képet mutat, öt mérkőzés, öt vereség, de milyenek! 10, 14, 14, 10 közte, és még az utolsó előtti helyen álló Bergischer is odavert nekik nyolcat. A jelek szerint Velimir Petkovic-nak nem sikerült csapattá gyúrnia a régieket a kilenc új érkezővel. Érdekesség, hogy az előző körben egyaránt remizett mind a két alakulat, a hazaiak Lübeckből tértek haza pontosan, míg az Eisenach hazai pályán nem bírt a Bittenfelddel. Azt gondolom, hogy ma  a Lipcse tovább erősítik pozícióját a középmezőnyben és tovább tart a vendégek vesszőfutása. A mérkőzés 13:45 órakor kezdődik.

Tippem: 30357 DHfK Leipzig-Eisenach H 1.25   36:31

Ma rendezik a Francia Ligakupa negyeddöntőit, az a tapasztalat, hogy a nagyok nagy ívben tesznek rá, ez olyan harmadik számú sorozat náluk. Tavaly például a Psg és a Montpellier is a negyeddöntőben, a Dunkerque az elődöntőben búcsúzott. A döntőt a Nantes nyerte a Toulouse ellenében. Biztos vagyok benne, hogy Jan Pytlick összekapja lányait és a Vardar begyűjti a két pontot. Két döntetlen után a Fradi ellen 11 gólt szerző Barbosa vezetésével megszerzi első győzelmét a Fleury Kaproncán, és remélem Szucsánszkiék hazahozzák a két pontot Németországból.